Głodny urlopu? Zamów 20% taniej z kodem: "URLOP" na min. 5 dni

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
20 marca 2024

Czy warto przejść na dietę wegetariańską?

Podsumowanie:
Wegetarianizm przechodzi renesans. Wydaje Ci się może, że to mięso od zawsze było podstawą diety, ale czy na pewno? Kiedyś dostępność do niego była ograniczona i mogli sobie na nie pozwolić jedynie uprzywilejowani. Teraz możemy powiedzieć, że historia lubi się powtarzać. Ceny mięsa idą w górę z dnia na dzień, więc zaczynamy szukać alternatyw. Koszt to jednak nie jedyny powód, dla którego dziś decydujemy się na dietę bez mięsa.

Jakie są zalety diety wegetariańskiej?
To właśnie wegetarianizm pomoże Ci w obniżeniu ciśnienia krwi i uniknięciu innych chorób układu sercowo-naczyniowego. Przeciwdziała także, co dla niektórych wydawać by się mogło dziwne, cukrzycy typu II. Wiele osób zastanawia się także, czy mięso jest rakotwórcze? Odpowiedź na to pytanie jest dość skomplikowana, gdyż wszystko zależy od pochodzenia produktu i sposobu jego obróbki. Niemniej ograniczenie lub wyeliminowanie mięsa wydaje się być korzystne w wielu aspektach dbania o zdrowie.

Czy dieta wegetariańska powoduje anemię?
Żelazo występuje zarówno w produktach roślinnych jak i mięsnych, ale w innej formie. Postać niehemowa (roślinna) łatwiej wchodzi w reakcje z innymi składnikami żywności, takimi jak wapń czy błonnik. Mogą one ograniczać wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego. Wchłania się w 1-23%, podczas gdy żelazo pochodzące z produktów mięsnych (hemowe) wchłania się w aż 15-35%. Pomimo tak dużych różnic wegetarianie wcale nie chorują na anemię częściej. Badania wykazują, że mają zmniejszone zapasy żelaza w organizmie, ale to może być nawet zdrowe. Wysoki poziom ferrytyny jest bowiem jednym z czynników ryzyka wystąpienia zespołu metabolicznego. Badania pokazują także, że organizm jest w stanie przystosować się do żelaza niehemowego i zwiększyć jego wchłanianie nawet 10-krotnie!

Co się je na diecie wegetariańskiej?
Pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się słyszeć, że na diecie wegetariańskiej nie je się mięsa. Czy wiesz jednak, że istnieje wiele bardziej szczegółowych odmian tego sposobu odżywiania? Wyróżniamy także dietę laktowegetariańską, która rezygnuje także z jaj, ale nie z nabiału. W peskawegetarianiźmie nie rezygnujemy z jedzenia ryb, a w semiwegetariańskiej eliminacja dotyczy wyłącznie mięsa czerwonego.

Który catering robi dietę wegetariańską?
W Pogotowiu Dietetycznym oferujemy Ci boxy jedzeniowe na dowóz pełne pysznych, wegetariańskich dań. Cena cateringu dietetycznego jest korzystna dla wszystkich, którzy chcą zadbać o zbilansowaną dietę bezmięsną, ponieważ jest ona przygotowywana przez profesjonalnego dietetyka. Zamówienie wege diety jest szybkie i proste, w przeciwieństwie do przygotowywania nawet szybkich posiłków w domu. Catering tygodniowy pozwoli Ci sprawdzić, czy taka dieta jest dla Ciebie, a jeśli potrzebujesz naprawdę krótkiej próby, wybierz nasz zestaw testowy.

Wybierz idealną dietę dla Siebie!
Sprawdź diety
22 lipca 2024
Jaka dieta jest najlepsza na lato?
Czytaj więcej
ikona w bok
03 lipca 2024
Jaka dieta jest najzdrowsza?
Czytaj więcej
ikona w bok
25 czerwca 2024
Dieta wysokobiałkowa - czy jest zdrowa?
Czytaj więcej
ikona w bok
14 czerwca 2024
Regulamin konkursu "Obstaw wynik meczu i wygraj"
Czytaj więcej
ikona w bok
1 2 3 5

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

ikona
Oblicz kalorie
logo cateringu dietetycznego
ikona lokalizacji
ul. Pozioma
15-558 Białystok
ikona zegara

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down