Z kodem: URLOP -20 % przy zamówieniu powyżej 5 dni

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
jablko_dostawa

Dieta Śródziemnomorska

Dietę wyróżnia niska zawartość cholesterolu, nasyconych kwasów tłuszczowych, cukrów prostych i wysoka zawartość witamin, antyoksydantów, flawonoidów i polifenoli. Opiera się na produktach o niskim i średnim indeksie glikemicznym, a także bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3. Dieta dostarcza 20 - 25% białka, 25 - 30% tłuszczy oraz 45 - 55% węglowodanów. Menu składa się z 5 posiłków, które obejmują zarówno dania wytrawne jak i na słodko.

1200 kcal
1500 kcal
1800 kcal
2000 kcal
2200 kcal
2500 kcal
3000 kcal

Na czym polega dieta śródziemnomorska?

Bazuje głównie na produktach roślinnych o niskim stopniu przetworzenia. Obfituje w ryby i chude mięsa, wyklucza mięsa czerwone. Charakteryzuje ją sezonowość i różnorodność świeżych warzyw i owoców. Jednym z głównych źródeł kwasów tłuszczowych w diecie są oleje roślinne.

Dlaczego warto wybrać dietę śródziemnomorską?

Działa korzystnie na obniżenie i regulację stężenia triglicerydów, glukozy, enzymów wątrobowych i cholesterolu frakcji LDL w krwi, zapobiegając chorobom metabolicznym i układu sercowo-naczyniowego.

Zalecana jest dla każdego, komu zależy na zdrowym sposobie odżywiania oraz dla osób ze stwierdzonym zespołem metabolicznym, lub podwyższonym stężeniem cholesterolu LDL, glukozy, triglicerydów lub enzymów wątrobowych.

Badania naukowe wykazały pozytywny wpływ stosowania diety śródziemnomorskiej na zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy typu 2, chorób wątroby i związanych ze starzeniem się organizmu oraz niektórych nowotworów.

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

ikona
Oblicz kalorie
logo cateringu dietetycznego
ikona lokalizacji
ul. Pozioma
15-558 Białystok
ikona zegara

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down