-20% na zamówienia min. 20 dni z kodem "MAJOWECZKA"  | -15% na wszystkie zamówienia z kodem "MAJBEZLIMITU"

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.

Dieta Wege

Chcesz żyć w zgodzie z naturą? Dieta Wege jest skierowana do osób będących na diecie laktoowowegetariańskiej, dopuszczającej spożywanie produktów mlecznych, jaj oraz miodu. Jadłospis wyklucza mięso, ryby oraz żelatynę. Dostarcza on wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz mikro- i makroelementów, dlatego stosując ją, nie musisz martwić się o swoje zdrowie. Cena zaczyna się już od 39,00 złotych.

1200 kcal
1500 kcal
1800 kcal
2000 kcal
2500 kcal

Wegetarianizm rośnie w siłę

Wegetarianizm jest postrzegany w różny sposób, w zależności od kultury i regionu. Chęć przejścia na dietę roślinną może wynikać z troski o środowisko, o zwierzęta lub być podyktowana poglądami religijnymi czy po prostu gustem smakowym. Pierwsza wzmianka o wegetariańskich restauracjach w Polsce pochodzi z 1912 roku, a więc sprzed ponad stu lat, co jest dowodem na to, że nie jest to pomysł pochodzący z dzisiejszych czasów. Obecnie ponad milion Polaków nie jada mięsa. Odsetek jest wyższy w większych miastach, liczących ponad 500 000 (pięćset tysięcy) mieszkańców.

W ostatnich latach coraz więcej osób ogranicza spożywanie mięsa lub całkowicie z niego rezygnuje. Dzieje się tak dzięki nieustannie zwiększającej się świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania. To sprawia, że większość osób ma świadomość, iż dieta wegetariańska jest bezpieczna, jednak jadłospis należy ułożyć w taki sposób, aby był różnorodny i zbilansowany – tylko to daje pewność, że dostarczymy swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.

"Wszystkie nasze diety są układane przez wykwalifikowanych dietetyków, którzy mogą pochwalić się również doświadczeniem w układaniu specjalistycznych i zdrowotnych diet"

Zalety Diety Wege

Prawidłowo zbilansowaną dietę wegetariańską mogą stosować zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Jest ona bardzo zdrowa i może zminimalizować ryzyko wystąpienia różnych chorób, takich jak:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • próchnica zębów,
 • otyłość,
 • cukrzyca typu drugiego,
 • wszelkiego rodzaju nowotworów,
 • choroby niedokrwiennej serca,
 • kamicy żółciowej – choroba, podczas której u chorego odkładają się złogi w postaci kamieni wewnątrz dróg żółciowych lub pęcherzyka żółciowego,
 • kamicy nerkowej  – choroba, w której w układzie moczowym chorego odkładają się kamienie,
 • zaparć,
 • hemoroidów,
 • hipercholesterolemii – to zaburzenia gospodarki lipidowej, charakteryzujące się podwyższonym cholesterolem.

Skorzystaj z bezpiecznej diety wege

Doskonale rozumiemy, że możesz nie mieć wiedzy i umiejętności pozwalającej na przygotowanie zbilansowanego i zdrowego jadłospisu diety wegańskiej. Jest to jak najbardziej w porządku – nie każdy musi być „specjalistą od wszystkiego” i zdrowe odżywianie może nie należeć do obszaru Twoich zainteresowań. Jednak aby uniknąć wszelkich niedoborów oraz – co za tym idzie – chorób, którymi mogą one skutkować, warto powierzyć układanie swojego jadłospisu osobom posiadającym duże doświadczenie i wiedzę, ponieważ często osoby bez odpowiedniego wykształcenia lub niedysponujące odpowiednimi informacjami mogą nie być na tyle kompetentne, by rozpisać pełnowartościową dietę, która nie wyrządzi krzywdy osobie stosującej się do jej zaleceń. Z tego powodu wszystkie nasze diety są układane przez wykwalifikowanych dietetyków, dzięki temu możesz mieć pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi wszystko to, czego potrzebuje.

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

Oblicz kalorie
ul. Pozioma
15-558 Białystok

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down