Zostań okazem zdrowia! 20% taniej z kodem "ZDROWIE20"

logo cateringu dietetycznego

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
jablko_dostawa

Dieta Wege

Chcesz żyć w zgodzie z naturą? Dieta Wege jest skierowana do osób będących na diecie laktoowowegetariańskiej, dopuszczającej spożywanie produktów mlecznych, jaj oraz miodu. Jadłospis wyklucza mięso, ryby oraz żelatynę. Dostarcza on wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz mikro- i makroelementów, dlatego stosując ją, nie musisz martwić się o swoje zdrowie.

1200 kcal
1500 kcal
1800 kcal
2000 kcal
2200 kcal
2500 kcal
3000 kcal

Wegetarianizm rośnie w siłę

Wegetarianizm jest postrzegany w różny sposób, w zależności od kultury i regionu. Chęć przejścia na dietę roślinną może wynikać z troski o środowisko, o zwierzęta lub być podyktowana poglądami religijnymi czy po prostu gustem smakowym. Pierwsza wzmianka o wegetariańskich restauracjach w Polsce pochodzi z 1912 roku, a więc sprzed ponad stu lat, co jest dowodem na to, że nie jest to pomysł pochodzący z dzisiejszych czasów. Obecnie ponad milion Polaków nie jada mięsa. Odsetek jest wyższy w większych miastach, liczących ponad 500 000 (pięćset tysięcy) mieszkańców.

W ostatnich latach coraz więcej osób ogranicza spożywanie mięsa lub całkowicie z niego rezygnuje. Dzieje się tak dzięki nieustannie zwiększającej się świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania. To sprawia, że większość osób ma świadomość, iż dieta wegetariańska jest bezpieczna, jednak jadłospis należy ułożyć w taki sposób, aby był różnorodny i zbilansowany – tylko to daje pewność, że dostarczymy swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.

Zalety Diety Wege

Prawidłowo zbilansowaną dietę wegetariańską mogą stosować zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Jest ona bardzo zdrowa i może zminimalizować ryzyko wystąpienia różnych chorób, takich jak:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • próchnica zębów,
 • otyłość,
 • cukrzyca typu drugiego,
 • wszelkiego rodzaju nowotworów,
 • choroby niedokrwiennej serca,
 • kamicy żółciowej – choroba, podczas której u chorego odkładają się złogi w postaci kamieni wewnątrz dróg żółciowych lub pęcherzyka żółciowego,
 • kamicy nerkowej  – choroba, w której w układzie moczowym chorego odkładają się kamienie,
 • zaparć,
 • hemoroidów,
 • hipercholesterolemii – to zaburzenia gospodarki lipidowej, charakteryzujące się podwyższonym cholesterolem.

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

ikona
Oblicz kalorie
logo cateringu dietetycznego
ikona lokalizacji
ul. Pozioma
15-558 Białystok
ikona zegara

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down