Zostań okazem zdrowia! 20% taniej z kodem "ZDROWIE20"

logo cateringu dietetycznego

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
jablko_dostawa

Dieta Keto

Dieta ketogeniczna jest dietą charakteryzującą się bardzo niską zawartością węglowodanów oraz wysoką zawartością tłuszczów, które stają się głównym źródłem pozyskiwania energii. W diecie wykorzystywane są zarówno tłuszcze zwierzęce, jak i roślinne, takie jak: oliwa z oliwek, olej kokosowy, masło, ryby, jaja, mięso, nasiona, orzechy i świeża warzywa.

1500 kcal
2000 kcal
2500 kcal

Dieta keto – co to?

Dieta ketogeniczna opiera się na spożywaniu odpowiedniej ilości tłuszczów, węglowodanów oraz białek w odpowiednich proporcjach. Tłuszcze stanowią od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent (80 – 90%), natomiast od dziesięciu do dwudziestu procent (10 – 20%) stanowią węglowodany i białko. Niska ilość węglowodanów w diecie jest zaplanowana celowo – jest niewystarczająca, dlatego nie mogą one stanowić źródła energii. Z tego powodu organizm zaczyna poszukiwać alternatywnego źródła energii, którym stają się tłuszcze. Ogromną zaletą diety ketogenicznej jest dynamiczny spadek masy ciała, zwłaszcza w ciągu pierwszych dwóch, trzech miesięcy. Już po tym czasie można zauważyć również znaczącą poprawę samopoczucia i zaobserwować znaczny wzrost siły i  energii w ciągu dnia.

Dieta ketogeniczna – dla kogo?

Do zalet diety ketogenicznej można zaliczyć spadek tkanki tłuszczowej, co przyczynia się do poprawienia pracy narządów m.in.: serca i nerek, obniżenia poziomu cukru krwi, regulacji ciśnienia tętniczego krwi, obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Dieta pomaga zapobiegać zawałom serca, miażdżycy i udarom. Ma korzystny wpływ przy zaburzeniach snu, chorobach takich jak Parkinson, Alzheimer, autyzm, stwardnienie zanikowe boczne, ból głowy czy nowotwory mózgu. Dieta jest zalecana pacjentom cierpiącym na padaczkę, w szczególności dzieciom, które zmagają się z padaczką lekooporną. Poleca się ją również przy stwardnieniu guzowatym, a także chorobie takiej jak zespół Retta, zespół Doose i zespół Dravet. Dieta wspomaga leczenie insulinooporności dzięki temu, że reguluje wydzielanie insuliny, ogranicza apetyt na słodkie produkty, a także zapewnia uczucie sytości. Ponadto pomaga pozbyć się wzdęć i redukuje obrzęki.

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

ikona
Oblicz kalorie
logo cateringu dietetycznego
ikona lokalizacji
ul. Pozioma
15-558 Białystok
ikona zegara

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down