Głodny urlopu? Zamów 20% taniej z kodem: "URLOP" na min. 5 dni

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.

Dieta Keto

Dieta ketogeniczna jest dietą charakteryzującą się bardzo niską zawartością węglowodanów oraz wysoką zawartością tłuszczów, które stają się głównym źródłem pozyskiwania energii. W diecie wykorzystywane są zarówno tłuszcze zwierzęce, jak i roślinne, takie jak: oliwa z oliwek, olej kokosowy, masło, ryby, jaja, mięso, nasiona, orzechy i świeża warzywa.

1500 kcal
2000 kcal
2500 kcal

Dieta keto – co to?

Dieta ketogeniczna opiera się na spożywaniu odpowiedniej ilości tłuszczów, węglowodanów oraz białek w odpowiednich proporcjach. Tłuszcze stanowią od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent (80 – 90%), natomiast od dziesięciu do dwudziestu procent (10 – 20%) stanowią węglowodany i białko. Niska ilość węglowodanów w diecie jest zaplanowana celowo – jest niewystarczająca, dlatego nie mogą one stanowić źródła energii. Z tego powodu organizm zaczyna poszukiwać alternatywnego źródła energii, którym stają się tłuszcze. Ogromną zaletą diety ketogenicznej jest dynamiczny spadek masy ciała, zwłaszcza w ciągu pierwszych dwóch, trzech miesięcy. Już po tym czasie można zauważyć również znaczącą poprawę samopoczucia i zaobserwować znaczny wzrost siły i  energii w ciągu dnia.

Dieta ketogeniczna – dla kogo?

Do zalet diety ketogenicznej można zaliczyć spadek tkanki tłuszczowej, co przyczynia się do poprawienia pracy narządów m.in.: serca i nerek, obniżenia poziomu cukru krwi, regulacji ciśnienia tętniczego krwi, obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Dieta pomaga zapobiegać zawałom serca, miażdżycy i udarom. Ma korzystny wpływ przy zaburzeniach snu, chorobach takich jak Parkinson, Alzheimer, autyzm, stwardnienie zanikowe boczne, ból głowy czy nowotwory mózgu. Dieta jest zalecana pacjentom cierpiącym na padaczkę, w szczególności dzieciom, które zmagają się z padaczką lekooporną. Poleca się ją również przy stwardnieniu guzowatym, a także chorobie takiej jak zespół Retta, zespół Doose i zespół Dravet. Dieta wspomaga leczenie insulinooporności dzięki temu, że reguluje wydzielanie insuliny, ogranicza apetyt na słodkie produkty, a także zapewnia uczucie sytości. Ponadto pomaga pozbyć się wzdęć i redukuje obrzęki.

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

ikona
Oblicz kalorie
logo cateringu dietetycznego
ikona lokalizacji
ul. Pozioma
15-558 Białystok
ikona zegara

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down