-20% na zamówienia min. 20 dni z kodem "MAJOWECZKA"  | -15% na wszystkie zamówienia z kodem "MAJBEZLIMITU"

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.

Dieta Hypo Hashimoto

Dieta pudełkowa Hypo Hashimoto jest dedykowana osobom zmagającym się z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto. Jadłospis wyklucza produkty zawierające laktozę i gluten oraz ogranicza produkty działające prozapalnie. Zestaw całodziennej diety pudełkowej składa się z pięciu różnorodnych i zbilansowanych posiłków (śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji). Cena całodziennego zestawu posiłków w Diecie Hypo Hashimoto zaczyna się już od 39,00 złotych.

1200 kcal
1500 kcal
1800 kcal
2000 kcal
2200 kcal
2500 kcal

Czym jest choroba Hashimoto?

Hashimoto jest chorobą zapalną – to stan zapalny tarczycy. Jest ona również znana jako przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy. Układ immunologiczny chorego jest zaburzony, w czego konsekwencji następuje zawyżona produkcja przeciwciał przeciwko antygenom tarczycy, a to prowadzi do niszczenia komórek pęcherzykowych tarczycy.

W 2021 roku szacowano, że w Polsce ilość zachorowań wynosi do 800 000 osób, jednak warto zwrócić uwagę, że ta liczba rośnie wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej profilaktyki. Obecnie choroba Hashimoto dotyka nie tylko kobiety po pięćdziesiątym roku życia, jak to miało miejsce dawniej, ale jest również diagnozowana u kobiet w wieku trzydziestu lat, a nawet u nastolatków i dzieci. Występuje od dziesięciu do dwudziestu razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

"Współpracujemy z doświadczonymi dietetykami, którzy specjalizują się w układaniu diet zdrowotnych, pod poszczególne choroby. Dbają o to, by posiłki były zbilansowane i przede wszystkim zdrowe, a jednocześnie smaczne i różnorodne tak, by czerpać z jedzenia jak najwięcej radości."

Dieta przy chorobie Hashimoto

Dieta pudełkowa Hypo Hashimoto jest dedykowana osobom cierpiącym na chorobę Hashimoto. Dostarcza ona do organizmu chorego produkty obniżające stan zapalny organizmu, dlatego bazujemy na naturalnych i nieprzetworzonych produktach. Kucharze, którzy przygotowują wszystkie dania, korzystają wyłącznie ze świeżych i najlepszych jakościowo produktów, również z tych, mających miano superżywności. Należą do niej artykuły spożywcze zawierające ponadstandardową skoncentrowaną ilość składników mineralnych i witamin. W przypadku Hashimoto istotne jest, by dostarczać organizmowi w odpowiednich ilościach składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Są nimi głównie jod, żelazo oraz selen. Jednocześnie należy również zminimalizować obecność goitrogenów, które są również nazywane substancjami wolotwórczymi, które znajdują się w niektórych produktach. Mają one właściwości antyodżwycze naturalnie występujące w żywności, które utrudniają przyswajanie jodu przez tarczycę, co prowadzi do zaburzenia produkcji hormonów, w których skład wchodzi jod. Utrzymanie zdrowej diety, która jest odpowiednia dla osoby chorej na Hashimoto jest niezwykle trudne bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, dlatego korzystając z naszego cateringu, możesz mieć pewność, że powierzasz swoje zdrowie specjalistom, potrafiącym stworzyć jadłospis zawierający posiłki bogate produkty odpowiednie dla Twojego organizmu.

Jak wygląda życie z Hashimoto?

Choroba ta realnie wpływa na funkcjonowanie w ciągu dnia oraz na jakość życia. Nieleczona  może mieć bardzo przykre konsekwencje, do których należą między innymi: stany depresyjne i wahania nastrojów, pozbawienie energii, problemy z koncentracją i wykonywaniem codziennych obowiązków, sucha i blada skóra, wypadanie i łamliwość włosów, przyrost masy ciała, uczucie zimna, senność, nadmierne rogowacenie się naskórka, w szczególności na kolanach i łokciach, co wygląda bardzo nieestetyczne (przypomina ubrudzone kolana i łokcie). Nieleczona choroba może prowadzić do bezpłodności, spadku libido, poronień, zaburzeń cyklu miesiączkowego, wzmożonego krwawienia czy – w przypadku mężczyzn – zaburzeń wzwodu i zmniejszenia produkcji plemników. Dlaczego odpowiednia dieta jest tak niezwykle ważna przy Hashimoto?  Ponieważ przy odpowiednim leczeniu oraz wdrożeniu właściwej diety, można spowodować trwałą remisję choroby nawet w ciągu od trzech do sześciu miesięcy.

Zamów dietę pudełkową stworzoną przez wykwalifikowanych dietetyków specjalnie dla osób zmagających się z chorobą Hashimoto – zadbaj o swoje zdrowie.

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

Oblicz kalorie
ul. Pozioma
15-558 Białystok

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down