Głodny urlopu? Zamów 20% taniej z kodem: "URLOP" na min. 5 dni

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.

Dieta Sport

Dieta Sport jest to wariant uwielbiany przez osoby uprawiające sport bądź mające dużo ruchu podczas dnia codziennego.

Sportowcy wymagają specjalnej diety, która poprawi ich wyniki i pomoże w regeneracji. Dieta osoby uprawiającej sport powinna składać się ze zbilansowanej kombinacji makro i mikroelementów, w tym węglowodanów, białka, zdrowych tłuszczów, witamin i minerałów.

1500 kcal
1800 kcal
2000 kcal
2200 kcal
3000 kcal

Na czym polega dieta sport?

W diecie sport przede wszystkim zwracamy uwagę na zapotrzebowanie kaloryczne oraz aktywność fizyczną, jaką uprawiamy. Ważne jest, aby dostarczyć naszemu organizmowi tyle kalorii, by miał energię na naszą aktywność. W naszej diecie znajdują się przede wszystkim produkty zdrowe, które dostarczają dużo białka, tłuszczy i węglowodanów. Jadłospis zawiera 5 posiłków, które powinny być spożywane w odpowiednich odstępach czasowych. Powinny być zjadane przed oraz po aktywności fizycznej. Dieta jest bogata w dobrze przyswajalne białka, takie jak kefir, wołowina czy też wieprzowina. Niezbędne w diecie oczywiście są tłuszcze, które dostarczają nam energii. W naszej diecie unikamy smażonych potraw, stawiamy na gotowanie na parze. Trzecim aspektem są węglowodany, które także dostarczają nam energii na wykonywanie ćwiczeń. Powinniśmy spożywać głównie pełnowartościowe pieczywa, makarony oraz kasze. Bardzo kluczowe w diecie sportowca jest także nawadnianie się. Wysiłek fizyczny jest dość duży, dlatego organizm wypłaca z siebie spore ilości wody, które trzeba z powrotem do niego dostarczyć.

Czemu w naszej Diecie Sport umieszczamy dużo białka?

Sportowcy wymagają specjalnej diety, która poprawi ich wyniki i pomoże w regeneracji. Dieta sportowca powinna składać się ze zbilansowanej kombinacji makro i mikroelementów, w tym węglowodanów, białka, zdrowych tłuszczów, witamin i minerałów. Kładziemy nacisk na białko, bo to niezbędny makroskładnik, który powinien stanowić istotny element diety sportowca. Odgrywa kluczową rolę w naprawie i regeneracji mięśni.

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

ikona
Oblicz kalorie
logo cateringu dietetycznego
ikona lokalizacji
ul. Pozioma
15-558 Białystok
ikona zegara

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down