Z kodem: DOLATA -25 % przy zamówieniu powyżej 5 dni

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
jablko_dostawa

Dieta 100% Vegan

Dokładasz wszelkich starań, aby postępować i żyć etycznie? Dbasz o środowisko i troszczysz się o zwierzęta? W diecie wegańskiej wykluczone są wszystkie składniki pochodzenia zwierzęcego – mięso, ryby, jaja, masło, miód, żelatyna oraz mleko i jego przetwory. Jadłospis jest bogaty w owoce, warzywa oraz nasiona roślin strączkowych i ich przetwory.

1200 kcal
1500 kcal
1800 kcal
2000 kcal
2200 kcal
2500 kcal
3000 kcal

Dieta wegańska – jak zacząć?

Weganizm to decyzja, która zwykle zaczyna się od wprowadzania zmian na różnych płaszczyznach życia, niekoniecznie jest to od razu przejście na dietę wykluczającą mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. By zdecydować się na taki krok, bardzo często należy dojrzeć – to nic złego! Każdy ma prawo wybrać najlepszy dla siebie sposób odżywiania w dowolnym momencie. Powinna być to decyzja samodzielna i dobrze przemyślana. Jeżeli nie masz doświadczenia w układaniu diet i nie wiesz, co zrobić, aby Twoja wegańska dieta była zbilansowana – trafiłeś idealnie. Nasi specjaliści zrobią to za Ciebie, dzięki czemu możesz być spokojny o swoje zdrowie.

Jeżeli nie masz pewności, czy bezmięsne dania będą Ci smakować, możesz zdecydować się na zakup zestawu testowego – składa się on z całodziennej Diety Vege, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy jest to rozwiązanie, które Cię usatysfakcjonuje.

Decyzja o przejściu na dietę wegańską może przyczynić się do poprawienia stanu zdrowotnego, jednak aby nie zrobić sobie krzywdy, posiłki powinny być zbilansowane i ułożone w jadłospisie w ten sposób, by zapewniły dostarczenie do organizmu wszelkich niezbędnych witamin i minerałów.

Dlaczego warto wybrać wegańską dietę?

Jesteśmy gwarancją, że przechodząc na weganizm, nie wyrządzisz sobie krzywdy, a poprawisz swoje zdrowie. Przy długotrwałym spożywaniu wegańskich dań możesz doświadczyć korzystnych wpływów na swoje zdrowie m.in.: ustabilizowania poziomu cukru we krwi, zapobiegania miażdżycy i niedokrwistości serca, obniżenia poziomu cholesterolu, obniżenia ciśnienia tętniczego, zmniejszenia ryzyka nadciśnienia i cukrzycy typu B, zmniejszenia stresu oksydacyjnego, do którego dochodzi w przypadku zaburzenia równowagi między ilością przeciwutleniaczy a szkodliwych wolnych rodników. Ponadto dieta wegańska może zredukować ból stawów, wspomaga czynność nerek, obniża ryzyko zachorowania na nowotwór piersi i jelita grubego. Przyczynia się również do wizualnej poprawy sylwetki – pozwala stracić zbędne kilogramy bez efektu jo–jo, którego obawiają się wszystkie osoby, które chcą schudnąć.

Decydując się na korzystanie z Diety Vegan przyczyniasz się do zmniejszenia zapotrzebowania na produkty mięsne, co w długiej perspektywie wiąże się ze zmniejszoną hodowlą zwierząt. Ta z kolei ma wpływa na negatywne zmiany klimatyczne. Ponadto zwiększa się zapotrzebowanie na rośliny, a ich hodowla przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i erozji gleby.

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

ikona
Oblicz kalorie
logo cateringu dietetycznego
ikona lokalizacji
ul. Pozioma
15-558 Białystok
ikona zegara

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down