Głodny urlopu? Zamów 20% taniej z kodem: "URLOP" na min. 5 dni

Wybierz dietę i dowiedz się więcej

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
09 września 2022

Zdrowa relacja z jedzeniem… co to takiego?

To przede wszystkim relacja bez wyrzutów. Zdrowa relacja z jedzeniem nie polega na głodzeniu się w oczekiwaniu na kolejny posiłek i nerwowym liczeniu godzin od śniadania do obiadu czy porównywaniu swojej sylwetki do innych

Każdy człowiek ma inne proporcje, inny metabolizm. Skoro nie porównujemy między sobą małego palca u nogi, to dlaczego tak bardzo skupiamy się np. na brzuchu? Oceniamy się przez pryzmat gwiazd i celebrytów. “Głodzimy się kiedy czujemy się odrzuceni lub wypieramy potrzebę bliskości, bycia atrakcyjnym, pożądanym. Objadamy się poszukując ciepła, troski bądź opieki, której nie jesteśmy w stanie zaspokoić sami.”

Dieta pudełkowa

Dzięki diecie pudełkowej, masz możliwość poznawania nowych potraw, odkrywania nowych smaków. To niesamowite doświadczenie pomoże w pozbyciu się wyrzutów sumienia i ciągłych myśli dotyczących liczenia kalorii. Zbilansowane posiłki z naszej diety pudełkowej pozwolą Ci na radość z życia.

Kolejnym ważnym aspektem jest poczucie wdzięczności. Doświadczanie wdzięczności, pozwala na pobudzanie w mózgu hormonu szczęścia. Wąchaj, oglądaj, jedz powoli. Rozkoszuj się w swoich daniach. Spraw, aby większość posiłków stanowiło swoisty rytuał, który sprawia Ci przyjemność. Jest wiele przekonań zakorzenionych w naszym społeczeństwie tj. “Jeżeli zjem to, już nie powinienem jeść nic więcej”. “Nie mogę wyrzucić jedzenia, zjem chociaż jestem już pełny”, to wszystko wzbudza w nas emocje, które nie pozwalają nam celebracji posiłków, ponieważ ciągle stawiamy sobie jakieś “ALE”.

Metoda "mindful eating"

Ten temat jest bliski Twojemu sercu? Spróbuj metody “mindful eating” - filozofii świadomego jedzenia. To nic innego niż bycie tu i teraz, uważność wykonywanej czynności jaką jest jedzenie. Nasze życie jest pełne pośpiechu, warto zadbać o element jedzenia jako swoistej celebracji w czym pomocny będzie catering dietetyczny.

Wybierz idealną dietę dla Siebie!
Sprawdź diety
22 lipca 2024
Jaka dieta jest najlepsza na lato?
Czytaj więcej
ikona w bok
03 lipca 2024
Jaka dieta jest najzdrowsza?
Czytaj więcej
ikona w bok
25 czerwca 2024
Dieta wysokobiałkowa - czy jest zdrowa?
Czytaj więcej
ikona w bok
14 czerwca 2024
Regulamin konkursu "Obstaw wynik meczu i wygraj"
Czytaj więcej
ikona w bok
1 2 3 5

Nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego?

ikona
Oblicz kalorie
logo cateringu dietetycznego
ikona lokalizacji
ul. Pozioma
15-558 Białystok
ikona zegara

Poniedziałek - Piątek
07:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 12:00

Obserwuj nas:

Gdzie dowozimy?

Dowozimy do ponad 3000 miejscowości. Sprawdź czy jesteśmy u Ciebie!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
*Nie znalazłeś swojej miejscowości? Sprawdź raz jeszcze w panelu zamówień, znajduje się tam aktualna lista obsługiwanych przez nas miast.
Copyright © 2022 PogotowieDietetyczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: 
BetterVision
Polityka prywatnościRegulamin
crossmenuchevron-down